Gece 2-8 Arası IDM İndirme Ayarları

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba… 1 Mayıs 2017 tarihi itibariyle hayatımıza yeni giren BTK kararlarıyla artık gece 2 ve sabah 8 arası AKN’ye dahil olmadan download yani indirme işlemi yapabiliyoruz. Fakat gece 2 de kalkıp IDM’den indireceğimiz dosyaları ayarlamak bizi zorlayabilir. Bu yüzden indireceğimiz dosyaları istediğimiz zaman ayarlayabileceğimiz, gece 2 ve sabah 8 arası otomatik olarak dosya indirmemizi sağlayan IDM(Internet Download Manager) ayarlarını yapmayı göstereceğim sizlere.

Öncelikle IDM yi açıyoruz.

–> İndirmeler – Programla seçeneğini seçiyoruz.

–> Daha sonra “Yeni Kuyruk” seçeneğine tıklıyoruz.

–> İstediğimiz bir ismi veriyoruz.

–> Aşağıdaki işaretli yerlerdeki gibi ayarları yapıyoruz.

Bittiğinde bilgisayarı kapat seçeneği opsiyoneldir. Dilerseniz seçiniz.

Ayarlar bu kadar…

Şimdi herhangi bir dosyayı indirmeye çalışalım

Daha sonra indir seçeneğini tıklıyoruz.

Burada önemli olan kısım Kuyruğu Başlat seçeneğinin seçili olmaması gerekliliği… Tamam dedikten sonra istediğimiz saatler arası download işlemi yapılacaktır.

Download’ınız bol, pinginiz düşük, upload’ınız kesintisiz olsun!

 

 

 

 

 

Hakkında Ali Demirci

Ben Ali Demirci... 1991 Ankara doğumluyum. Ankara da yaşıyorum. Fırsat buldukça öğrendiklerimi burada paylaşıyorum. Java ile haşır neşirim. Android'den asla vazgeçemem. Öğrenmeye bayılırım. Yeni şeyler öğrendiğimde, geçmişteki projelerimde keşke böyle yapsaydım diye çok üzülmüşümdür. O yüzden öğrenmekten korkmayın. Takıldığınız yerleri mutlaka sorun. Biliyorsam yanıt veririm. Bilmiyorsam yol gösteririm. Teşekkürler :)

Kontrol Et

İşletim Sistemlerine Giriş

İşletim sistemleri, bilgisayar donanımları ve kullanıcılar arasında iletişim sağlamak amacıyla yazılmış olan programlardır. Bilgisayar Nedir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.