Android Fonksiyonel Hesap Makinesi

Bilgisayar Mühendisliği son sınıf derslerinden olan, Mühendislikte Bilgisayar Uygulamaları dersi için hazırladığımız Fonksiyonel Hesap Makinesi yazılımını, Android ile ilgilenen geliştirmek isteyen arkadaşlar için source code’unu paylaşıyorum.

Programın Özellikleri:

 1. Sensörleri algılayarak yan görünüme geçebilmektedir.
 2. Android 2.2 ve üstü sürümlerini destekler
 3. Trigonometrik ifadeleri, pi sayısı, üslü ifadeleri, logaritmik ifadeleri hesaplayabilmektedir.
 4. İki layout arasında geçiş sağlanarak işlemler yapılmaktadır.

Programın Kurulumu : Öncelikle indirdiğiniz dosyayı Winrar ya da benzeri programlarla açınız. Daha sonra Sağ tuş özellikler denilerek salt okunur ise bu seçeneği kaldırınız. (bazen problemler çıkabiliyor) Daha sonra kullandığınız editöre ekleyebilirsiniz. Eğer Eclipse kullanıyorsanız ya da eclipse tabanlı editörler kullanıyorsanız File-Import seçeneğini işaretleyerek ekleme bölümüne geçebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi seçili olan alanı seçiyoruz.

Android Projesi Eklemek
Android Projesi Eklemek

Daha sonra ise dosyamızı göstererek projemizi eklemiş oluyoruz.

İndirme linki : [wpdm_file id=3]

Hakkında Ali Demirci

Ben Ali Demirci... 1991 Ankara doğumluyum. Ankara da yaşıyorum. Fırsat buldukça öğrendiklerimi burada paylaşıyorum. Java ile haşır neşirim. Android'den asla vazgeçemem. Öğrenmeye bayılırım. Yeni şeyler öğrendiğimde, geçmişteki projelerimde keşke böyle yapsaydım diye çok üzülmüşümdür. O yüzden öğrenmekten korkmayın. Takıldığınız yerleri mutlaka sorun. Biliyorsam yanıt veririm. Bilmiyorsam yol gösteririm. Teşekkürler :)

Kontrol Et

İşletim Sistemlerine Giriş

İşletim sistemleri, bilgisayar donanımları ve kullanıcılar arasında iletişim sağlamak amacıyla yazılmış olan programlardır. Bilgisayar Nedir? …

4 Yorumlar

 1. Osman

  yazılarını devamlı takip ediyorum Ali kardes gercekden cok yararlı şeyler paylasıyorsun özel olarak tesekkür etmek istedim. fonksiyonel hesap makinası yapma projeni biraz olsun geliştirmek istiyorum indirmeye calıstıgımda hata veriyor dosyaları bana gönderme sansın varmı bu konuda yardımcı olurmusun

 2. Nagehan

  Ali Bey merhaba,

  Android’de normal hesap makinası geliştirerek fonksiyonel bir hesap makinası geliştirmek istiyorum.İndirme linki hata veriyor. Projenizi incelemem de bana yardımcı olursanız çok sevinirim.