AForge Framework

AForge Framework hakkında internet üzerinden çeşitli araştırmalar yaparak bilgi sahibi oldum.
AForge.NET, yapay zeka – görüntü işleme, sinir ağları, genetik algoritmalar, mantık, makine, robotik, vb alanları için tasarlanmış bir açık kaynak C# Framework’ tür.
AForge.NET, birçok konuda bize yardımcı olacak geniş bir Framework’ tür.
AForge.NET genel olarak aşağıdaki konularda oldukça yetenekli bir yapıya sahiptir.
AForge.Imaging – görüntü işleme yordamları ve filtreleri ile kütüphane;
AForge.Vision – vision Kütüphanesine;
AForge.Video – video işleme Kütüphanesine;
AForge.Neuro – sinir ağları Kütüphanesine;
AForge.Genetic – genetik programlama Kütüphanesine;
AForge.Fuzzy – Fuzzy hesaplama Kütüphanesine;
AForge.Robotics – bazı robot kitleri desteği sağlayan Kütüphaneye;
AForge.MachineLearning – machine Kütüphanesine sahiptir.

Hakkında Ali Demirci

Ben Ali Demirci... 1991 Ankara doğumluyum. Ankara da yaşıyorum. Fırsat buldukça öğrendiklerimi burada paylaşıyorum. Java ile haşır neşirim. Android'den asla vazgeçemem. Öğrenmeye bayılırım. Yeni şeyler öğrendiğimde, geçmişteki projelerimde keşke böyle yapsaydım diye çok üzülmüşümdür. O yüzden öğrenmekten korkmayın. Takıldığınız yerleri mutlaka sorun. Biliyorsam yanıt veririm. Bilmiyorsam yol gösteririm. Teşekkürler :)

Kontrol Et

İşletim Sistemlerine Giriş

İşletim sistemleri, bilgisayar donanımları ve kullanıcılar arasında iletişim sağlamak amacıyla yazılmış olan programlardır. Bilgisayar Nedir? …

2 Yorumlar

  1. Mert Tayfun BEYOGLU

    hocam kolay gelsin hareket algılama ile ilgili bir proje üzerinde çalışmaktayım. c# dilinde aforge.net algoritmasını kullanıyorum projenin her şeyini tamamladım yani hareket algılama görüntünün algılanmış olarak ekrana aktarımı tamam fakat ara yüze bir tane buton ve iki tane label koydum bu butono tıkladığım zaman bana kameranın önündeki hareketli nesnenin yönünü versin istiyorum (örnek sağda solda gibi) bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim..

    • bu konuyla ilgili algoritmaları araştırabilirsin. daha önce matlab kullanarak buna benzer birşey yapmıştık. keşke daha ayrıntılı yardımcı olabilseydim. Ama bu konuda yazacağın algoritmanın istediğini verip vermeyeceği önemli. İyi akşamlar