PictureBox’a Resim yükleme

Seçtiğim bir resmi, oluşturduğum Form’ un içindeki  PictureBox toolbox’ ının içine aktarmaya çalıştım. Ayrıca resmin boyutuna göre PictureBox’ ı otomatik olarak ayarlanmasını sağlayan komutları da ekleyerek basit işlevli bir form yapmış oldum.
Oluşturmuş olduğum Form şu şekildedir.
Üstteki komutları yazarak Form üzerindeki Resim Yükle butonuna basıldığında yapılacakları belirttim.

Hakkında Ali Demirci

Ben Ali Demirci... 1991 Ankara doğumluyum. Ankara da yaşıyorum. Fırsat buldukça öğrendiklerimi burada paylaşıyorum. Java ile haşır neşirim. Android'den asla vazgeçemem. Öğrenmeye bayılırım. Yeni şeyler öğrendiğimde, geçmişteki projelerimde keşke böyle yapsaydım diye çok üzülmüşümdür. O yüzden öğrenmekten korkmayın. Takıldığınız yerleri mutlaka sorun. Biliyorsam yanıt veririm. Bilmiyorsam yol gösteririm. Teşekkürler :)

Kontrol Et

İşletim Sistemlerine Giriş

İşletim sistemleri, bilgisayar donanımları ve kullanıcılar arasında iletişim sağlamak amacıyla yazılmış olan programlardır. Bilgisayar Nedir? …

Bir Yorum

 1. Burak

  Merhabalar,
  C# proje ödevi kapsamında Resim Şifreleme ödevini almış bulunmaktayım. İnternette yaptığım araştırmalarda net bir şey bulamadım (daha çok resmi siyah beyaz yapma, gölgelendirme, döndürme işlemleri,vb. gibi konularla karşılaştım).
  PictureBox a resim yükleyebiliyorum. Yalnız daha sonra resim piksellerine nasıl ulaşacağımı bilmiyorum. Hocamız Picturebox a resmi buton yardımıyla almamı istedi. Netten baktığımda “OpenFileDialog” komutuyla karşılaştım. Ama bu komutun yanında “bitmap” adı verilen yapıda kullanılıyor. Hangisini kullanmam gerek? Aynı zamanda pikselleri nasıl diziye aktaracağım?
  Bunun yanında resmi puzzle şeklinde parçalamam gerekiyor. Daha sonra herbir puzzle ı kendi içinde karıştıracağım (iki tane for döngüsü kullanılacakmış). Şifrelenmiş resmin normal görüntüsü istendiğinde ise (2. butona basıldığında) 2. bir pictureBox a beyaz tonlamalarla gelecekmiş(yani resmin ilk yüklememde ki gibi net olmaması gerekiyor).
  Bana yol gösterebilirseniz çok sevinirim.
  Saygılarımla